30.05.2017 15:08
Navigacija
· Početna strana
· Vesti
· Tekstovi
· Kalkulator
· Forum
· Linkovi
· Galerija
· Pretraga
· Kontakt
· MBA Biljke
· Osnivači MBA
Članovi Online
· Gosti Online: 4

· Članovi Online: 0

· Ukupno članova: 1,119
· Najnoviji član: Kejt
Novi članci
· Mahovine – sve što s...
· Intervju sa Diego Ma...
· CO2 i svetlo stimuli...
· Elektroprovodljivost...
· Šta je aquascaping?
Teme na forumu
Nove teme
· Fish&Reptiles fest 2017
· King's Stone
· Nano Cube Dennerle
· Novosti u Zoo Marketu
· Nesto novo 270 lit
Aktuelne teme
Nema tema
MBA na Facebook-u

Prijatelji
Akvarij.net
HrAquascape.org
Akvaristikayu.com
Beke.co.nz
Akvarijum.org
Aquanubis.com
Ciklidi.net
Aqua-art.org
Posetite
AquaScaping World
Aquatic Plant Central
The Barr Report
Aqua Design Amano
CAU- Creative Aquascape Union
Aquavida
View Thread
 Print Thread
Endlerići i gupići
biobiofizicar
Evo da predstavim i ovaj nanić sa endlerićima i gubićima. Ima malo manje od 20ak litara, stoji na mom radnom stolu u kancelariji i bogami super gura u low light varijanti već preko 6 meseci. Gupići i endlerići se redovno množe i sve u svemu jedan simpa i opuštajući prizor na svega 20ak cm od monitota. Skrenem pogled levo i odmorim pogled na njemu, okrenem se desno i meditiram na onih 3,7m i 720lit vode...
biobiofizicar attached the following image:
img_20150508_224801aa.jpg

Edited by biobiofizicar on 19.10.2015 22:35

Rasta
ja bio ne znam kako ti uopste radis od toliko ometanja Angry a akvarijum hehe usao si u taj fazon, super je Thumb up

http://www.mojbiljniakvarijum.org/news.php
deanjmi
Da nema ove filter pumpe pomislijo bi da je u pitanju 100 litras,sta reciBeer

Icethunder
Bio ako uzmem u obzir i one akvarijume što poseduješ kod kuće (nisi ih dugo update-ovo) pa ti čoveče imaš više vode od Save i Dunava zajednoGrin Toliko vode čisto iz hobija RESPECT i još stigneš da budeš hedonistaMusik

biobiofizicar
Ovaj akvarijum je nastao u onom periodu kada i "Vrisak" kao moj domaći odgovor na ono ludilo što smo sklepali kod Coe - čista želja da nešto slično, ali umanjeno imam i kod sebe na stolu.
Inače nije to tako strašan broj. Bilo ih je i 13 akvarijuma u jednom trenutku, a sada sam ih više nego "upolovačio"

biobiofizicar
Evo kako je sklepan: malo vlasinskog treseta na dnu i manado, 2 veća mangro panja i par sitnijih grančica, seiryu kamenčići, male nane, tenelus, mahovine, marsilea,...
biobiofizicar attached the following images:
img_20150411_014017a.jpg img_20150412_225214aa.jpg img_20150430_091124aa.jpg

biobiofizicar
Veselo društvo se namnožilo, pa akvarijum izgleda živahno sa jedno 5-6 generacija endlerića i gupića. Evo trenutnog stanja...
file_007mali1.jpg

Coa
Pozadinsko svetlo plus promena prednje sijalice

biobiofizicar
Prednja zadnja, pozadinska sijalica - dobra fora..., Pa ovih 15ak litara gura na sveću predveče i par sunčevih zraka preko dana...Tongue
Za potrebe slikanja ove fotke osvetlio sam ga dodatno jednim upaljačem napred i jednim svetlom od još jednog mobilnog... MOžda je od tog upaljača i plamena malo žućkasto napred...Grin

Šalu na stranu ima mesta i za pozadinska i jača svetla odozgo, ali za sada evo već preko pola godinice gura u ovim totalno opuštenim low, low ultra low tech uslovima u vodi boje čaja zbog koje je verovatno i cela fotka malo žuća. Izgleda da to definitivno prija ribićima jer se kote ko lude.... MOžda u jednom trenutku i zaigram neku ozbiljniju scapersku igru u njemu, ali za sada je ovaj aq samo vrhunski relaks na radnom stolu....

Coa
Ma nisam citao uopste litrazu, mislio sam da je nekih 100-tinak litara Shock

Postao sam gori od onih sto su me pre 10 god nervirali po forumima, sto ne citaju nista a sve im lepo pise, samo gledam slike ko dete od 6 god SmileSmileSmile

biobiofizicar
Up date.
Ovih dvadesetak litara sa gomilom endlerića i gupića i dalje gura i uveseljava me svaki put kada skrenem pogled sa monitora...
biobiofizicar attached the following images:
img_20160330_161058ab.jpg img_20160331_082307ac.jpg

biobiofizicar
Ko je ko i šta je šta???
Možda u nekom trenutku ako se rešim da se igram skejpa u ovom akvarijumu iskoristim monitor za background efekte...Wink
img_20160331_094106ab.jpg

Mandic
biobiofizicar wrote:

...monitor za background efekte...Wink

Podržavam ideju! Stvarno se na taj način mogu dobiti super efekti (čak i za neki video snimak, što da ne).
Pazite samo da, u toku postavljanja, ne izgrebete monitor o ćošak akvarijuma. I nemojte me pitati zašto ovo govorim. Smile Smile Smile

biobiofizicar
Tek da se zna da je i ovaj nanić još uvek tu...
dsc06778aa.jpg

biobiofizicar
U potrazi za mističnim osvetljenjem i savršenim ribama za naniće pod savršenim mističnim osvetljenjem akvarijum su napustili endlerići i gupići, a naselili ga M. kubotai, Tr. espei, P. innesi i H. nane.
I dalje sve vrišti od boja, a neke ribe eksplodiraju bojama i intezitetom pod odredjenim svetlom.
Vredi se poigrati kako sa ovim ambijentalnim šarenim LED kontrolisanim osvetljenjem tako i sa istinskim kvalitetnim akvarističkim osvetljenjem koje ribe prikazuje u najlepšem svetlu i izdanju...,

Ovo su istinske boje pod kojim gledam akvarijum, a ne PSovane fotke. Fotke su dobijene prženjem ovog nanića sa 20W LED RGB baštenskim reflektorom.
end-gup-color1.jpg

Edited by biobiofizicar on 19.01.2017 22:57

biobiofizicar
Pod "pravim" svetlom Anubia nana moze od ultra zeleno zasicene bojom da "postane" Buchepalandra
anub-buca.jpg

Jump to Forum:
Prijava
Korisničko ime

Lozinka

Niste član?
Kliknite ovde za registraciju.

Zaboravili ste lozinku?
Zahtev za novu Kliknite ovde.
Danas je rođendan članu:
monte
Shoutbox
You must login to post a message.

22.05.2017 12:20
Kad smo vec kod toga, ima li zainteresovanih za moj akvarijum? Svaki dogovor je moguc

22.05.2017 12:19
Daleko je 2008.!

22.05.2017 10:19
RIP svim forumima... I don't know Ziveo turbo folk i twit... Mad

21.05.2017 23:31
RIP MBA Cry

21.05.2017 23:30
Shock

12.04.2017 12:23
Vec par meseci razmisljam da ostavim ciklide i da se vratim u staro jato. Jos da prodam ribe i akvarijum, pa da pravim novi...

12.04.2017 01:49
Rofl pozdrav drug Beer

11.04.2017 11:17
Pozdrav, o, veliki Rasto Smile Nisam bas neki skejper, ali se javljam na poziv

10.04.2017 19:38
Shock ljudiiiiii...ooooo
o aquascaperiii Shock

08.04.2017 09:06
@Srafciger Zahvaljujem. Jedan mi je doneo 20kom po 1e komad, pa cisto da uporedim

6,999,304 jedinstvenih poseta