30.05.2017 15:03
Navigacija
· Početna strana
· Vesti
· Tekstovi
· Kalkulator
· Forum
· Linkovi
· Galerija
· Pretraga
· Kontakt
· MBA Biljke
· Osnivači MBA
Članovi Online
· Gosti Online: 3

· Članovi Online: 0

· Ukupno članova: 1,119
· Najnoviji član: Kejt
Novi članci
· Mahovine – sve što s...
· Intervju sa Diego Ma...
· CO2 i svetlo stimuli...
· Elektroprovodljivost...
· Šta je aquascaping?
Teme na forumu
Nove teme
· Fish&Reptiles fest 2017
· King's Stone
· Nano Cube Dennerle
· Novosti u Zoo Marketu
· Nesto novo 270 lit
Aktuelne teme
Nema tema
MBA na Facebook-u

Prijatelji
Akvarij.net
HrAquascape.org
Akvaristikayu.com
Beke.co.nz
Akvarijum.org
Aquanubis.com
Ciklidi.net
Aqua-art.org
Posetite
AquaScaping World
Aquatic Plant Central
The Barr Report
Aqua Design Amano
CAU- Creative Aquascape Union
Aquavida
View Thread
MojBiljniAkvarijum.org » .:: AQUASCAPING » Aquascaping
 Print Thread
King's Stone
biobiofizicar
Guraj lagano. Ono sto je evidentno je da sve raste i polako popunjava...

Zoomba
pozdrav!
evo akvarij je konacno potopljen, danas...ja sam zadovoljan kako sada izgleda, ali ni ne pomisljam da sada mogu da se opustim...naprotiv

zato cu vas odmah zamoliti da mi pomognete sa savjetima...da koliko toliko spreman docekam ono sto dolazi...

zanima me sto predlazete da ucinim po pitanju foto perioda i htio bih vas zamoliti za neke savjete i trikove vezane uz borbu s algama jer cini mi se da ce taj rat biti neizbjezanSmile
Zoomba attached the following images:
28_6.jpg 29_6.jpg 30_5.jpg 31_5.jpg

Mandic
Shock Ovo mnogo dobro izgleda! Applause

Foto period: bar neko vreme neka sijalice ne budu uključene duže od 8h dnevno. Kasnije možeš produžavati postepeno, u skladu sa situacijom i potrebama biljaka, kao i sa eventualnom pojavom algi. Ukoliko se pojave, javi, pa ćemo videti koje su i šta raditi dalje. Do tada-uživaj. Smile

Možda bi mogao neke algojede da ubaciš, kao što su Nerite, Amano kozice, Otocinklusi... Čisto da sprečiš pojavu algi, kol'ko tol'ko.

Kakva je situacija sa izmenama vode i sa filter masom?

Zoomba
Mandic wrote:

Shock Ovo mnogo dobro izgleda! Applause

Foto period: bar neko vreme neka sijalice ne budu uključene duže od 8h dnevno. Kasnije možeš produžavati postepeno, u skladu sa situacijom i potrebama biljaka, kao i sa eventualnom pojavom algi. Ukoliko se pojave, javi, pa ćemo videti koje su i šta raditi dalje. Do tada-uživaj. Smile

Možda bi mogao neke algojede da ubaciš, kao što su Nerite, Amano kozice, Otocinklusi... Čisto da sprečiš pojavu algi, kol'ko tol'ko.

Kakva je situacija sa izmenama vode i sa filter masom?

tenkjuSmile
savjetovali su mi za pocetak 4 do 5 sati svjetla dnevno tako da sada drzim na 4 i pol sata...
sto se algojeda tice...otocinkluse bi rado uzeo, ali njih bi mogao nabaviti eventualno u zagrebu sto je zesca komplikacija posto mi nije blizu, a nisam skuzio po forumima da ih neko privatno dila...tako da nazalost mislim da ih necu uspjeti useliti u svoj akvarij...
nerite mislim da bi mi bile malo krupne...a amano takodjer ne znam gdje bih mogao nabaviti plus mislim da su malo skupeSmile
do kraja iduceg tjedna mi kuci stize 10 vajld kozica, sto god to znacilo...ne znam kako ce se one pokazati, ako imas sto reci o njima rado cu poslusati...
otocinklusi su prvi pik samo etoI don't know

dnevno promjenim jednu trecinu vode...mozda cak i polovinu s obzirom koliko prostora zauzima hard...
od 22 litre u akvariju, 6 litara odpada na filter sto ako mene pitas je i vise nego dovoljno...
filter ima tri komore prva je taloznik i mjesto za grijac...druga je najveca i u njoj je filter materijal. tu je veca saka valjcica na dnu, iznad toga nekoliko pvc zica za posudje, nakon toga ide poveci komad akvarijske spuzve i na samom vrhu su kao prva barijera dvije kocke sinteticke vate izrezane po mjeri...
valjcici su bili u drugom akvariju na cikliranju tako da su bili spremni kad je voda isla u ovaj...osim toga sam vodu tretirao easystartom i moram priznati da uopce nije bilo onog zamucivanja vode svojstvenog cikliranju.

moram samo dodati da podloga lagano boja vodu...nije u nekoj nepodnosljivoj mjeri, ali radi dobrobiti pokusa s podlogom i onih koji ovo citajau a htjeli bi pokusati isto, moram to spomenuti...

Zoomba
biobiofizicar wrote:

Guraj lagano. Ono sto je evidentno je da sve raste i polako popunjava...

trebam pomoc sto je prije moguce Smile

na malom podrucju kuba je promijenila boju...mozda se na slikama ne vidi, ali cini se kao da ju je nesto napalo..kao neka alga paucinaste struktur...
svi savjeti su dobro dosli...

upomocNooo
Zoomba attached the following images:
14937077_10154636753102698_779673722_n.jpg 14886276_10154636753082698_1145467331_n.jpg 14877721_10154636753087698_2069290738_n.jpg

Zoomba
evo da odradim zavrsni post kad je u pitanju ovaj pokus Grin

javno priznajem da sam kapitulirao...
nisam se dao tek tako...probao sam i sa kupovnom podlogom kao tamponom izmedju zemlje i vodenog stupa, prednji dio gdje je bila kuba sam probao prekriti pijeskom, radio sam ceste izmjene vode i sve sto mi je palo na pamet...ali nista...mogao sam se jos muciti, ali sam odustao...
polako, ali sigurno sam gubio bitku s algama...ako netko iz ovoga nesto nauci, bit ce mi drago...ja sam naucio Grin

hvala svima na komentarima, savjetima i kritikamaThumb upApplause

Jump to Forum:
Prijava
Korisničko ime

Lozinka

Niste član?
Kliknite ovde za registraciju.

Zaboravili ste lozinku?
Zahtev za novu Kliknite ovde.
Danas je rođendan članu:
monte
Shoutbox
You must login to post a message.

22.05.2017 12:20
Kad smo vec kod toga, ima li zainteresovanih za moj akvarijum? Svaki dogovor je moguc

22.05.2017 12:19
Daleko je 2008.!

22.05.2017 10:19
RIP svim forumima... I don't know Ziveo turbo folk i twit... Mad

21.05.2017 23:31
RIP MBA Cry

21.05.2017 23:30
Shock

12.04.2017 12:23
Vec par meseci razmisljam da ostavim ciklide i da se vratim u staro jato. Jos da prodam ribe i akvarijum, pa da pravim novi...

12.04.2017 01:49
Rofl pozdrav drug Beer

11.04.2017 11:17
Pozdrav, o, veliki Rasto Smile Nisam bas neki skejper, ali se javljam na poziv

10.04.2017 19:38
Shock ljudiiiiii...ooooo
o aquascaperiii Shock

08.04.2017 09:06
@Srafciger Zahvaljujem. Jedan mi je doneo 20kom po 1e komad, pa cisto da uporedim

6,999,229 jedinstvenih poseta